از آنجایی که بسیاری از وب مستران به دنبال کاهش رتبه الکسا سایت خود هستند، تا در نتیجه آن بتوانند مشتریان بیشتری جذب نمایند و همچنین درآمد خود را افزایش دهند، الکسا یار به منظور ارائه خدمات بهبود رتبه الکسا و افزایش بازدید طراحی شده است. در این سیستم با روشی نوین، ساده ولی بسیار کارآمد نه تنها رتبه الکسا سایت کاهش چشمگیری خواهد داشت، بلکه میزان ریزش مشتری یا همان نرخ ریزش یا Bounce Rate هم تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. چرا که بازدید کنندگان ارسال شده به سایت مقصد از طریق الکسا یار، تنها یکبار مراجعه نخواهند کرد. علاوه بر این مدت زمانی که هر کاربر در سایت مقصد خواهد ماند و نیز میانگین تعداد صفحات بازدید به ازای هر بازدید کننده نیز توسط الکسا یار تحت تاثیر قرار میگیرد. همچنین ارسال بازدید کننده از سایتها به تبلیغات ثبت شده در این سایت به صورت کاملا تصادفی است و پس از مدت کوتاهی میتوانید در صفحه الکسای مربوط به سایت خود سایتهای ورودی را نیز مشاهده نمایید. با توجه به ویژگیهای بیان شده، به جرات میتوان گفت سیستم مشابهی تاکنون برای این منظور طراحی نشده است.

در این بخش میتوانید برخی از سایتهایی که با استفاده از سیستم الکسا یار رتبه آنها بهبود یافته است، مشاهده نمایید. علاوه بر این برای برخی از این سایتها نرخ ریزش هم بیان شده است.

لطفا توجه داشته باشید که میتوانید با مراجعه به صفحه الکسای سایتها رتبه فعلی انها را مشاهده نمایید و با تاریخ و رتبه ذکر شده در این صفحه مقایسه نمایید. علاوه بر این وجود تعداد نسبتا ثابتی بازدید در روز پس از مدتی رتبه الکسای سایت در یک بازه کوتاهی نوسان خواهد داشت که به معنی پایدار شدن رتبه سایت در آن محدوده است. بنابراین اگر لازم به تغییرات بیشتر در رتبه باشد، باید تعداد بازدیدهای سایت را افزایش داد.

در صورت هر گونه سوال یا اطلاعات بیشتر و یا همچنین نمونه کارهای دیگر میتوانید با ثبت نام در سایت و طرح سوال خود در بخش پشتیبانی، پاسخ خود را دریافت کنید. همچنین میتوانید از اطلاعات صفحه تماس با ما برای کسب اطلاعات بیشتر نیز استفاده کنید.

1. سایت popupme.net

الکسا یار در ابتدا با هدف بهبود وضعیت رتبه الکسای سایت popupme.net ایجاد شد. از آنجایی که کلیه ترافیک ورودی سایت پاپ آپ می مختص تبلیغ دهندگان در آن می‌باشد، فرصت کمی برای ارتقا و بهبود وضعیت رتبه خود سایت از طریق ترافیک ورودی ایجاد می‌شد. به همین دلیل به منظور کاهش رتبه الکسای آن تصمیم گرفته شد تا سایتی در این راستا توسعه یابد. پس از شروع به کار سایت الکسا یار، با ارسال روزی بیش از 100,000 بازدید به پاپ آپ می، تاثیر چشم گیری در رتبه الکسای آن مشاهده شد که در شکل 1 نشان داده شده است. همانطور که در نمودار مشخص است رتبه الکسای این سایت در هفته اخیر تقریبا به درجه ای رسیده است که به رتبه واقعی آن نزدیکتر می باشد. علاوه بر این تنظیمات مربوط به نحوه ارسال بازدیدها از الکسا یار به این سایت نیز در همین شکل مشخص شده است.

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت popupme.net

شکل 1) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت  popupme.net بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه (به آدرس rotbekalame.ir)

از آنجایی که در الکسا یار به جای یک صفحه از سایت، حداقل 2 صفحه از سایت مقصد توسط هر کاربر بازدید می‌شود، نرخ ریزش یا همان Bounce Rate نیز تا حد زیادی کاهش پیدا میکند. برای سایت پاپ آپ می تعداد صفحات بازدیدی توسط هر کاربر 3 در نظر گرفته شده است. یعنی کاربری که تبلیغ برای آن نشان داده می‌شود در فاصله زمانی 60 ثانیه‌ای تعیین شده، حداقل دو و حداکثر سه صفحه از سایت پاپ آپ می را مشاهده می‌کند. با این تنظیمات نرخ ریزش برای این سایت به 40% پس از استفاده از الکسا یار رسید که نسبت به نرخ ریزش قبلی آن 48% بهبود یافته است. شکل 2 بیانگر نرخ ریزش این سایت است:

نرخ ریزش برای سایت popupme.net

نرخ ریزش برای سایت popupme.net

شکل 2) نرخ ریزش، تعداد صفحات بازدیدی و مدت زمان حضور هر کاربر در سایت پاپ آپ می بر اساس گزارش سایت الکسا در تاریخ 1396/6/12 و تاریخ 1396/6/24

با ادامه تبلیات در الکسا یار همانطور که در شکل 2 مشخص است، در تاریخ 24 شهریور میزان نرخ ریزش تا حد بسیار زیادی کاهش داشته است و همچنین تعداد صفحات بازدیدی به ازای هر کاربر نیز افزایش یافته است. مسلما اگر زمان ماندن کاربر در سایت به جای 60 ثانیه عدد بیشتری مانند 90 یا 120 ثانیه باشد، مدت زمان ماندن در سایت نیز افزایش خواهد یافت.

توجه داشته باشید که هرچه تعداد صفحات در هر بازدید بیشتر باشد، نرخ ریزش میتواند بسیار کاهش پیدا کند. چرا که در فاصله زمانی تعیین شده کاربر حداقل به عنوان مثال 6 صفحه از سایت شما را مشاهده میکند.

تبلیغ مربوط به این دامنه در تاریخ 1397/04/25 متوقف شد. در این تاریخ آخرین رتبه سایت مذکور 582 بود.

2. سایت alexayar.com

از آنجایی که الکسا یار نیز مانند هر سایت دیگری در ابتدای راه اندازی رتبه  چندانی نداشت، برای خود سایت از تبلیغات همین سایت استفاده شد. به عبارت دیگر بهترین گواه برای نشان دادن عملکرد یک سیستم به کار گیری آن بر خود سیستم ارائه دهنده است. از این رو، برای بهبود رتبه سایت با ثبت یک تبلیغ با ویژگیهای نشان داده شده در شکل 3، توانست در مدت بسیار کوتاهی، تاثیر چشمگیری بر روی رتبه الکسای آن بگذارد.

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت alexayar.com

شکل 3) نمودار تغییرات رتبه الکسای جهان برای سایت alexayar.com بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

 

سایتهای آپ استریم الکسا یار بر طبق گزارش سایت alexa نیز در شکل زیر نشان داده شده است. این سایتها بیانگر این است که ترافیک ورودی سایتی که در الکسا یار تبلیغ میشود تنها وابسته به یک سایت نخواهد بود و بنابراین تنوع در این تعداد سایتهای ورودی میتواند تاثیر مثبتی بر روی تصمیم گیری کاربران ایجاد نماید. علاوه بر این کاربران میتوانند تا 5 سایت را از سایتهای آپ استریم خود حذف نمایند. تبلیغ مربوط به این دامنه در تاریخ 1397/04/25 متوقف شد. در این تاریخ آخرین رتبه سایت مذکور 707 بود.

سایتهای آپ استریم ورودی به سایت alexayar.com

شکل 4) سایتهای آپ استریم ورودی برای سایت الکسا یار

3. سایت joonood.ir

با ثبت تبلیغ برای این سایت در الکسا یار، پس از مدت کوتاهی رتبه این سایت کاهش چشمگیری داشته است. تغییرات رتبه برای این سایت را میتوانید در شکل 5 مشاهده نمایید. از آنجایی که برای این سایت حداقل 2 صفحه در هر بازدید برای کاربر باز میشود، نرخ ریزش با کاهش 57 درصدی به حدود 41 درصد رسیده است.

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت joonood.ir

شکل 5) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت joonood.ir بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

 

مجموعه سایتهای آپ استریم نیز برای این سایت بر طبق سایت alexa در شکل 6 مشخص شده است

سایتهای ورودی به  joonood.ir

شکل 6) سایتهای آپ استریم به سایت joonood.ir

4. سایت apkyar.com

این وب سایت که برای معرفی و دانلود اپلیکیشنهای اندروید ایجاد شده است، برای اینکه بتواند بازدید بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشد، از تبلیغات الکسا یار برای کاهش رتبه الکسای آن استفاده شده است.نتایج تغییرات رتبه را میتوانید در شکل 7 مشاهده نمایید. همانطور که مشخص است رتبه این سایت کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است و به رتبه 2,437 در ایران رسیده است

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت apkyar.com

شکل 7) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت apkyar.com بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

5. سایت apkyab.com

نتایج استفاده از تبلیغات الکسا یار برای این سایت در تصاویر زیر که برگرفته از سایت رتبه کلمه است نشان داده شده است

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت apkyab.com

شکل 8) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت apkyab.com بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

6. سایت yekapk.com

نتایج استفاده از تبلیغات الکسا یار برای این سایت در تصاویر زیر که برگرفته از سایت رتبه کلمه است نشان داده شده است

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت yekapk.com

شکل 9) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت yekapk.com بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

7. سایت takapk.com

نتایج استفاده از تبلیغات الکسا یار برای این سایت در تصاویر زیر که برگرفته از سایت رتبه کلمه است نشان داده شده است

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت takapk.com

شکل 10) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت takapk.com بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

8. سایت abzarbin.ir

این سایت که مجموعه ای از ابزارهای مفید و کاربردی برای وب مستران را معرفی میکند، برای اینکه بتواد جایگاه خوبی در الکسا داشته باشد و در ابتدای کار خود را معرفی نماید از تبلیغات الکسا یار استفاده کرده است. نتایج استفاده از تبلیغات الکسا یار برای این سایت در تصاویر زیر که برگرفته از سایت رتبه کلمه است نشان داده شده است

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت abzarbin.ir

شکل 11) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت abzarbin.ir بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

9. سایت yazdserver.ir

نتایج استفاده از تبلیغات الکسا یار برای این سایت در تصاویر زیر که برگرفته از سایت رتبه کلمه است نشان داده شده است. در حال حاضر رتبه این سایت به استفاده از تبلیغات در الکسا یار به 1,626 در ایران رسیده است.

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت yazdserver.ir

شکل 12) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت yazdserver.ir بر طبق گزارشات سایت رتبه کلمه

10. سایت رتبه کلمه

سایت رتبه کلمه سایتی است که میتواند آمار و تاریخچه مربوط به رتبه الکسای سایت شما، تعداد ایندکسهای گوگل، پارامترهای رتبه دهی MOZ و همچنین جایگاه کلمات کلیدی تعیین شده توسط شما را در مرور زمان ذخیره کند و بدین ترتیب میتوانید تاثیر اقداماتی که برای سئو و بهبود سایت خود انجام داده اید را به صورت روزانه مشاهده نمایید. برای این سایت نیز از خدمات الکسا یار استفاده شده است که نتیجه آن را میتوانید در شکل زیر مشاهده کنید. این سایت نیز با استفاده از خدمات الکسا یار توانسته است جایگاه 2,197 را در داخل ایران به خود اختصاص دهد

نمودار تغییر رتبه الکسا برای سایت rotbekalame.ir

شکل 13) نمودار تغییرات رتبه الکسای ایران برای سایت رتبه کلمه